Dünyasızlar PDF İndir

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var…”

Yüzünü kaybeden bir kız…

Esrarengiz bir cinayet…

Ve büyülü bir kış yolculuğu…

Günümüz İstanbul’undan İkinci Dünya Savaşı yıllarının Sovyetler’ine uzanan Dünyasızlar, modern bir Harut ile Marut hikâyesi.

Butimar ve Uzakların Şarkısı romanlarıyla on binlerce okura ulaşan ödüllü yazar Kaan Murat Yanık, yolu edebiyat ve sanattan, Stalin ve Hitler’den, Bakü ve Leningrad’dan geçen bir hikâye anlatıyor.

Dünyasızlar

Sürükleyici bir macera, akıldan çıkmayacak sarsıcı bir aşk masalı.

Sırlarını kuyuya fısıldayanlara, yıldızını aramaktan vazgeçmeyenlere…

İÇİNDEN ÇIKAMAYACAKSINIZ!

Kaan Murat Yanık

Kaan Murat Yanık, 5 Haziran 1988 yılında doğmuştur. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. TRT Arapça kanalında çalışmıştır.

Birçok edebiyat dergisinde öykü ve denemeleri yayınlanan yazar, televizyon kanallarında kültür-sanat temalı programlar hazırlayıp sunmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojinin yanı sıra tiyatro ve sahne sanatları eğitimi de almıştır.

Kaan Murat Yanık, yüksek lisansını Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde Klasik Türk Edebiyatı Anabilim dalında tamamlamıştır. Kısa bir süre de İngiltere University of Sunderland’da Batı edebiyatı metinleri üzerine eğitim almıştır.

Aynı zamanda üniversitelerde ve edebiyat atölyelerinde der veren Kaan Murat Yanık, yurt içi ve yurt dışında Butimar romanları ile 2015 yılında ESKADER tarafından yılın en iyi roman ödülünü ve aynı yıl Azerbaycan’da yılın yabancı roman ödülünü almıştır.